6 Şubat 2012 Pazartesi

KATİLİ ARANIYOR!


Izmir’de TECAVÜZ EDİLEN, asit dökülerek 4 ayağı birden eritilen, kulağı kesilen,
burnu yakılan ve atılan asagıda fotografı bulunan köpeği bilen, görmüs olan,
katillerini tanıyan insanlara ihbar etmeleri halinde 6000 tl ödenecektir.

Sadece hayvanlar icin degil, insanlar icin de tehlike yaratabilecek bu katilin acilen bulunmasi gereklidir. Bu işkenceyi yapan şahıslar İzmir halkının arasında dolaşmaktadırlar. İzmir halkı tehdit altındadır.

Ege SAKİN
HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU TEMSİLCİSİ
İHBAR İÇİN İLETİŞİM
telefon : 0507 510 23 30 / EGE SAKİN
e posta : egesakin@haytap.org / egesakin@gmail.comBASINA VE KAMUOYUNA ;

EK : İZMİR VALİLİĞİ’NE İLGİLİ KURUMLARA, İZMİR MİLLETVEKİLLERİNE YOLLADIĞIMIZ DİLEKÇE

Konu: İzmir de köpege iskence eden kisilerin istihbari calısmalarla bulunması, cezalandirilmasi, gorev ihmalinde bulunan kurumlarin harekete gecirilmesi

İzmir Valiligi Yuksek Makamina,

Fotoğrafını göreceğiniz köpek, İzmir’de kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce işkence görmüş; asite sokularak ayakları eritilmiş, kulakları kesilmiş, burnu yakılmış ve tecavüz edilmiştir. Uygarligin besigi olarak bilinen Izmir’de hayvanlara iskencenin bu kadar yogun ve yaygin olmasi, hem toplum hem de yoneticiler acisindan bir utanc ve uzuntu kaynagi olmalidir.

Hayvana bu sekilde işkence yapan, TECAVÜZ EDENLER, toplumun arasında ellerini kollarını sallayarak dolaşmakta, bir sonraki kurbanlarını aramaktadırlar. Belki bu kez kurbanları bir çocuk veya bir kadin da olabilir.

Medeniyetin beşiği İzmir’de yaşanan bu durum, burada ilgili tum kurumlarda gorev ihmali ve ciddi bir guvenlik zaafi oldugunu göstermektedir.

Benzer olayın tekrar yaşanmaması acisindan, bu vahşeti gözlerini kırpmadan gerçekleştiren ”canilerin” bulunması için ilgili tüm birimlerin ve kurumların koordineli bir şeklide hareket etmesi ve bir an önce bu olayı çözüme kavuşturup Izmir’i bu utanctan kurtarmasi gereklidir. Şu ana kadar bizim ulaştığımız bilgilere göre, köpeğin Torbalı’dan atılmış olması ihtimali yüksektir, zira o bölgeden shopengazi barınağına çok sayıda işkence görmüş yaralanmış hayvan gelmektedir.

Söz konusu köpek kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Shopengazi barınağı yoluna ölmek üzereyken atılmış ve Barinak Gonullu Yoneticisi Nebiha Deprem tarafından bulunmuş ilk tedavisi yaptırılmış ama köpek kurtarılamamıştır.

Biz hayvan hakları savunucuları olarak, sosyal medya yerel ve ulusal basın kanalı ile, bu köpek hakkında bilgi verecek, bu vahşeti yapan suçluların bulunması konusunda yardımcı olacak kişiye 6000 tl para ödülü vereceğimizi duyurmuş bulunmaktayız. Bize gelen her bilgiyi ilgili birim ve kurumlarla hemen paylaşacağız.

Tüm bu olaylar çerçevesinde Acilen ;

1. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü denetim elemanlarının, Buyuksehir Belediyesi yetkilileri, İzmir Emniyet Mudurlugu ve İzmir Belediyesi gorevlileri Torbalı Emniyet Mudurlugu ve jandarma ile birlikte konu hakkında sorusturma baslatip istihbari calismalar yapmalarini,

2. Öncelikle Torbalı olmak üzere, Shopengazi Barinagina giden yollarda bulunan mobesa kayıtlarının incelenmesini,

3. İzmir Muftulugunun bu bolgedeki camilerde siddete karsi ve ayrica hayvanlarin yasam haklarina iliskin duzenli vaaz vermesini, özellikle Torbalı’da bu vaazların çok sık tekrarlanmasını

4. Toplum Destekli Polis Subesinin bu bolgede ki calismalarinda siddete karsi ve hayvanlarin yasam haklarina iliskin soylemleri topluma iletmesini,

5. Milli Egitim Mudurlugunce siddete egilimli cocukların yogun oldugu bu bolgede bulunan okullarda hayvan haklari konusunda egitsel calismalar yapilmasinin saglanmasini,

6. Hayvanlara işkence ve tecavüz eden kişi veya kişilerin tespit edilerek adli ve idari islem baslatilmasini ve cezalandirilmalarini talep ediyoruz.

Muracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

6 yorum:

 1. hem de izmir gibi bi yerde bu şerefsiz insan bilen gören varsa ihbar etsin lütfen cezasız kalmasın bu pislik

  YanıtlaSil
 2. Orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocukları! Bunu yapanların kazığı götünden sokup ağzından çıkartıp ateş üstünde cozurdatmak lazım! Afedersiniz üslubumu bozdum ama bu haberi daha önce okumuştum ama yavrucağı görmemiştim, bunu yapanları bana versinler, başka cezaya gerek yok!

  YanıtlaSil
 3. allah kahretsin bu canileri nefret eder oldum herşeyden

  YanıtlaSil
 4. Bunu bir köpeğe yapan TABİKİDE insanada aynısını yapacaktır. Lütfen bu kişi bulunsun ve toplumdan uzaklaştırılsın, yani cezaevine konsun!

  YanıtlaSil
 5. diğer dünyada allah onun cezasını vericek o köpeğe ne yaptılarsa aynısını kendisi yaşıcak

  YanıtlaSil
 6. Bu adam bulunamadı, değil mi? Yazıklar olsun. Site için size minettarım. Sahiplenmek istediğim o kadar çok hayvan var ki. Şimdilik öğrenciyim ve ailemle kalıyorum. İletişimimiz de çok iyi değil. Umarım ileriki zamanlarda buradan bir meleği de ben kurtaracağım.

  YanıtlaSil