8 Eylül 2012 Cumartesi

Muğla / Köyceğiz'de Katliam


Son günlerde gün geçmiyor ki Köyceğizde köpek zehirlenmesin.Tavukların başı boş gezdiği
İlçede vadandaşlar tavuk yediği gerekçesi ile sürekli köpek zehirliyorlar.
İlçe tarımların
sokaklarda başıboş dolaşan ve nerede ise şehir merkezlerini bile istila etmiş tavuklara karşı hiç bir önlemalmadığı yer sadece Köyceğiz olmayıp ,Dalaman ve Ortaca ilçeleride aynı durumdadır.

Kısaca devlet kurumları görevini yapmıyor diye vatantaş keyfince köpek öldürüyor:( hatta hızlarını alamıyorlarattıkları zehirden ,köpeklerden kormaya çalıştıkları tavuklar bile ölüyor.

Bugünkü katliam ,Köyceğiz de çoluk çocukların oynadığı alanda işleniyor ve Allahın bir kulu ne veteriner çağırıyor ne de polis.

Korku filmlerini aratmayan katliamın boyutunu , mahalle sakinleri ve sokakta dolaşan çocuklar için ne kadar tehlikeli olduğunu,bir köpek sahibinin beni araması ve olay yerine gitmemle gördüm.Halen bir yerlerde kedi ve köpeklerin zehir alıpta bir köşede öldüklerini düşünüyorum.

Köyceğiz halkının uyanmasını,bu vahşetin ve rezaletin Köyceğize hiç bir katkısı olmayacağını,tam tersine Köyceğizin alnında bir kara leke olarak kalacağını bilmeleri lazım.Bu katliamı yapan aynı mahalleden biri.Bundan hiç şüphemiz yok.

Çok sokakta oynayan bir çocukta zehirle temas edebilirdi. Son günlerde adeta köpek katliamında adeta AKYAKA yı aratmayan Köyceğiz halkına soruyoruz? Ne zaman içinizdeki katilibulacaksınız?İllahi birinizin bir çocuğu mu ölmesi lazım?


İyi geceler Köyceğiz halkı,iyi geceler,Bu gece rahat bir uyku çekin çünkü daha kaç hayvan öldü bilmiyoruz,çünkü daha sağda solda kaç yavru ölen annelerini bekliyorlar bilmiyoruz.bildiğimiz tek şey Köyceğizde gün geçtikçe sokak hayvanlarına uygulanan,insanlık dışı katliam artıyor.


Kaynak: Türkan Dağdelen

2 yorum:

  1. Keşke sadece güzel bir uyku çekiyor olsalardı... Çeşitli hayvan derneklerine, kuruluşlarına ulaştınız mı, bilmiyorum. Yalnız değilsiniz. Bu insanlar size yardım etmek için canla başla çalışırlar. Ben de, kişisel olarak pet shopları kontrol edip bunu birkaç yetkiliyle dilekçe yazarak çeşitli makamlara göndermelerini için yardımcı olma çabasındayım. Sizler iyi ki varsınız!

    YanıtlaSil
  2. Lütfen paylaşın.

    https://pbs.twimg.com/media/A2hUP-FCEAAmDJC.jpg

    YanıtlaSil